RT0402BRD071K62L
Mfr.Part #
RT0402BRD071K62L
Description
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
1.62 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%